Organisaatio

Operatiivinen johto

Toiminnanjohtaja
Marko Lahikainen
marko.lahikainen@atv-marketing.fi
0400 414 221

Marko Lahikainen toimii FC Viikinkien toiminnanjohtajana. Markolla on runsaasti kokemusta niin jalkapallosta kuin myös salibandysta, jälkimmäisen parista on osoituksena mm. lukuisia mestaruuksia miesten tasolla niin Suomessa kuin kansainvälisesti. FC Viikingeissä Marko on toiminut pelaajana juniorivuosinaan sekä valmentajana useita vuosia.

Markon toimenkuvaan osa-aikaisena toiminnanjohtajana kuuluu toimia henkilöstön esimiehenä, yhteistyökumppanuudet, Heteniityn tekonurmen kenttäyhtiön sekä tulevan jalkapallohalli-projektin vetäminen.


Valmennuspäällikkö
Roberto Nuccio
roberto.nuccio@fcviikingit.com
0400 568 511

Seurakoordinaattori
Miia Kähärä
miia.kahara@fcviikingit.com
0400 317 230

Seuravalmentaja
Mikael Virta
mikael.virta@fcviikingit.com
050 557 2962

Mikael on toiminut Viikingeissä seuravalmentajana vuoden 2017 lopusta asti. Jalkapallo on kuulunut Mikaelin elämään enemmän tai vähemmän koko iän, joten hänellä on runsaasti kokemusta valmentamisesta sekä iltapäiväkerho-toiminnasta.

Tällä hetkellä Mikaelin toimenkuvaan kuuluu Viikingeissä 2011 sekä 2013-syntyneiden poikien joukkueiden vastuuvalmentajana toimiminen. Mikael on suorittanut UEFA C+ (LAT) sekä on aloittanut vuoden 2020 keväällä UEFA-B valmentajalisenssin opinnot.



Tyttövastaava

Rami Numminen

rami.numminen@fcviikingit.com

040 533 1390

Rami aloitti 2013 valmentamaan Viikingeissä, ja hän on toiminut P04 ja P05 joukkueissa sekä Naisten joukkueissa. Rami aloitti marraskuussa 2019 seurassa Tyttövastaavan-roolissa, mihin kuuluu mm. tyttöpuolen joukkueiden koordinointi.

Rami toimii Aikuisfutiksen sekä P12-joukkueen vastuuvalmentajana.

Rami on suorittanut Lasten- ja Nuorten Erityis-ohjaaja koulutuksen sekä 2018 UEFA-B:n.


Seuravalmentaja
Jaabir Hassan
jaabir.hassan@fcviikingit.com
040 257 58 47

Seuravalmentaja
Pierlin Makumbu
pierlin.makumbu@fcviikingit.com

Seuravalmentaja
Manuel Monticelli
manuel.monticelli@fcviikingit.com
050 554 3189

FC Viikingit ry – Hallitus

Hallituksen pj.              
Mats Andersson
mazande151@hotmail.com / hallitus@fcviikingit.com
040 557 4243

Hallituksen jäsen
Mia Gesterberg
mia.gesterberg@gmail.com
040 528 6579

Hallituksen jäsen (Sihteeri)
Samuel Paananan
samuel.paananen@evl.fi
0400 786 361

Hallituksen jäsen (Varapuheenjohtaja)
Erika Nybergh
erika.nybergh@inlook.fi
040 705 5949

Hallituksen jäsen
Tanja Vaarna
tanja.vaarna@hotmail.com
040 707 8004

Hallituksen varajäsen
Kaisa Rank
kaisa.rank@gmail.com
050 301 7370

Hallituksen varajäsen
Stefan Loman
loman.stefan@gmail.com
050 520 3390